KULATÝ STŮL – SATIRA

Na aprílovou středu, 1. Dubna 2015, uspořádá sdružení Slabiky.cz spolu s Knihovnou Václava Havla další kulatý stůl.  Tématem diskuze bude tentokrát Satira v českých médiích, její role v předrevolučním čase, proměnách a současném pojetí a vnímání, a to nejen v politice.

Akce se zúčastní zástupci veřejnoprávních i komerčních médií, novináři a pedagogové. Svou účast potvrdil např. spoluzakladatel Divadla Sklep a uznávaný herec a spisovatel David Vávra nebo režisér inscenace Miloš Ubu, herec a dramatik Tomáš Svoboda. Diskuzí bude opět provázet historik Petr Placák.

“Lednový kulatý stůl na téma alternativních médií vzbudil v médiích i na veřejnosti nebývalý ohlas, proto na něj chceme navázat dalším z řady opomíjených témat. Tentokrát budeme diskutovat o satiře, její předlistopadové roli, vnímání a současném pojetí, a protože v řadách diskutujících již máme opravdové satirické kapacity, dovoluji si už nyní předeslat, že akce to bude určitě opět vydařená,”  uvedl zakladatel a předseda pořádajícího sdružení Slabiky.cz Marek Lichtenberk.

Anketa obyvatel Prahy

Share This