Tisková zpráva: Slabiky.cz vyzvaly poslance k volbě osobností do Rady ČT a ČRo

Iniciativa Slabiky.cz vyzvala otevřeným dopisem poslance, aby do Rady České televize a Českého rozhlasu zvolili nezávislé osobnosti. Pouze lidé s vlastním názorem jsou totiž schopní působit odpovědně a nezaujatě v kontrolním orgánu veřejnoprávních médií. Politický vliv může dlouhodobě poškodit vysílání obou mediálních pilířů české demokracie.

„Apelujeme na poslance, aby na nadcházející schůzi vybírali pečlivě a volili silné osobnosti, ne poslušné trafikanty. Jen lidé s vlastním názorem mohou pomoci tomu, aby veřejnoprávní média plnila svůj nezastupitelný úkol ve společnosti. Jen nezávislí a „neposlušní“ jedinci budou posouvat diskuzi o roli demokratických médií a svobodě slova ve všech souvislostech,“ řekl Marek Lichtenberk z iniciativy Slabiky.cz.

Slabiky.cz stejně tak jako občané této země chtějí mít jistotu, že Česká televize i Český rozhlas budou plnit svou veřejnoprávní funkci. Veřejnoprávní média by měla být baštou demokracie a jejich posláním by měla být právě objektivita, nestrannost, pravdivost a serióznost oproštěná od zákulisních her či obchodů.

Slabiky.cz jsou nezávislá iniciativa, která si vytyčila úkol chránit svobodu projevu, serióznost české žurnalistiky, nezávislost a objektivitu veřejnoprávních médií. Jejím posláním je pěstovat svobodu slova, upozorňovat veřejnost na dezinformace, manipulaci a nepravdy v médiích a zároveň podporovat novináře v práci, která bude zcela nezávislá a korektní. Slabiky se rovněž zavázaly poukazovat na nedostatky v legislativě, jež se týká médií. Více informací o iniciativě je možné najít na internetových stránkách www.slabiky.cz.

Share This