Fašismus a komunismus

Přijde mi zvláštní, kolik jinak v celku normálních lidí, papouškuje propagandistickou frázi: „Kdo zpochybňuje Rudou armádu a Stalinské generály, propaguje fašismus a Hitlera“. Jak říká Petr Placák, takové pojetí historie je největším vítězstvím komunistické propagandy.

To, že se Všesvazová komunistická strana (bolševiků) utkala s Národně socialistickou německou dělnickou stranou není důsledkem jejich rozdílnosti, ale naopak podobnosti. Jen namátkou:

vztah k liberální demokracii – negativní, vtah k Židům – negativní, vztah církvi – negativní, vztah k občanským svobodám – negativní, nezávislé soudy a média – vtip, nacionalismus – pozitivní, propaganda – pozitivní, fanaticky zbožňovaný autokratický vůdce – pozitivní, nulová cena života jednotlivce – pozitivní, koncentrační a pracovní tábory – pozitivní, vyvražďování jiných národů – pozitivní, neuznávání mezinárodního práva – pozitivní, státní řízení všeho – pozitivní, organizace společnosti včetně dětí na stranické bázi – pozitivní, rozdělování občanů na různé kasty – pozitivní, teror proti vlastním občanům – pozitivní, ochota za vítězství obětovat všechny své vojáky – pozitivní, atp. atd.

Komunisté a fašisté (pardon nacionální socialisté) se navíc stejným viděním světa a vzájemnými sympatiemi nikdy netajili. Pokud chcete znát podrobnosti a fakta – stačí si přečíst následující články:
https://babylonrevue.cz/nevolnictvi-v-nas/
https://babylonrevue.cz/gangster-na-piedestalu/
https://babylonrevue.cz/komunisticka-zrada-ano-a-lidovcu/

Nebo se podívejte na Placákovu přednášku Fašismus jako fake z našeho semináře.

Marek Lichtenberk

Share This